Heli Palsanmäki: Huutokaupassa tehdään historiaa

Tämä tapahtuu jo tulevana perjantaina 17. huhtikuuta.

Julkaistu:

Suomen huutokauppakeisari -ohjelman pariskunta Heli ja Aki Palsanmäki ovat palaneet Espanjasta Suomeen jo jokin aika sitten.

Uuraisten Hirvaskankaalla järjestetään tulevana perjantaina 17. huhtikuuta huutokauppa. Siellä tehdään samalla historiaa. Heli kertoo siitä tuoreessa somejulkaisussaan, joka löytyy täältä ja alempaa.

Lue myös: Aki Palsanmäen sometilillä piilee melkoinen yllätys

Lue myös: Huutokauppakeisari-sarjan jatko selvisi – Palsanmäkien ja Markun lisäksi uusi huutokauppaaja

Lue myös: Heli Palsanmäki rikkoi kuukausien somehiljaisuuden: Sängyn tarkistus ja sitten kimppuun!

– Huutokaupassa pe 17.4. Klo 18. On myynnissä nyt jotain sellaista mitä ei ole toisia ennen myyty. Jussi69 maailman kiertue rummut kohde nro 74., tuu paikalle tai jätä tarjous, kirjoittaa Palsanmäki.

Tämä huutokauppa kuvataan televisioon. Jakso näkyy televisiossa syksyllä.

– Toivottavasti rummut löytävät hyvän omistajan, toivoo joku.

– Nyt on kova! toteaa eräs.

Jussi 69 eli Jussi Vuori kertoo myös omalla sometilillään huutokaupasta. Julkaisu löytyy täältä ja alempaa.

– Olen aina sanonut että rumpuja ei koskaan ole liikaa, mutta nyt loppui varastotila. Onnekseni maailman mukavin pariskunta Huutokauppakeisari Aki ja ihanin Heli Palsanmäki kurvasivat kysymään olisiko mulla jotain myytävää…no tuossa ne ovat! kirjoittaa Vuori.

Julkaisusta selviää rumpujen alkuperäisen hinnan olleen 8500 euroa.