Somevaikuttaja Janni Hussi koki viime vuonna suuria muutoksia elämässään. Hän erosi aviomiehestään Joel Harkimosta ja muutti omaan kotiin. Mukana muutti myös hänen Harri-koiransa.
Koiriin liittyy myös Jannin tuore julkaisu. Hän kertoo siinä, kuinka odotus on palkittu. Kyse ei ole esimerkiksi siitä, että hän olisi hankkinut toisen koiran. Kyse on tv-ohjelmasta Koti koiralle, joka on saanut jatkoa.
Lue myös: Janni Hussin paljastus podcastissa: Uusivuosi tulee olemaan vaikea
– Tänään odotus vihdoin palkitaan, kun Koti koiralle kauden 5 starttijakso pyörähtää käyntiin tänään Nelosella klo 20:00! kirjoittaa Hussi tänään loppiaistiistaina.
Jannin mukaan ohjelmaa on ollut mukava tehdä ja se on tehnyt hyvää monille muillekin.
– Tätä ohjelmaa on ollut niin ihana tehdä jo näiden vuosien ajan. Näiden kausien aikana me ollaan autettu yli 150 koiraa löytämään uusi ja rakastava loppuelämän koti, paljastaa Hussi.
Lue myös: Janni Hussilta huima miesuutinen Seiskassa
– Ja samalla ollaan voitu auttaa myös ihmisiä hankalissa elämäntilanteissa, kun koiran pitäminen ei ole enää ollut mahdollista, jatkaa Hussi vielä.
Janni kertoo ohjelman teon tuntuneen merkitykselliseltä heti alusta lähtien. Moni odottaa jo iltaa ja ohjelman katsomista.
Katso julkaisu tästä alta tai täältä.