Laulaja ja juontaja Krista Siegfrids on lähtenyt luksuslomalle Miamiin. Se selviää hänen sometililtään löytyvistä kuvista ja videoista. Julkaisun ensimmäinen kuva on otettu Miamin hiekkarannalta, jossa Krista poseeraa pienissä punaisissa bikineissä. Hänellä on kuvassa asento, joka viittaa nautinnolliseen hetkeen.
Seuraavista kuvista selviää, että matkalla ovat mukana hänen lapsensa ja miehensä. Kuvissa nähdään mm. hetkiä uima-altaalta sekä kauniita maisemia, joita näkyy suoraan perheen hotellihuoneen parvekkeelta.
– Welcome to Miami! on Krista kirjoittanut julkaisuunsa aurinkoisten hymiöiden kera.
Näin mukavalta näyttävää lomaa lämpimässä ilmastossa on tietysti ihasteltu ja kerrottu, kuinka omassa sijainnissa on kylmä.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Kristan perheeseen kuuluu mies ja tytär
Krista edusti Suomea Eurovision laulukilpailussa vuonna 2013. Hän sijoittui kilpailun finaalissa sijalle 24. kappaleellaan ”Marry Me. Kilpailussa oli mukana 39 maata.
Tänä vuonna 40 vuotta täyttävä Krista oli naimisissa ja erosi vuonna 2019. Sen jälkeen hän tapasi Amsterdamissa tämänhetkisen puolisonsa Rutger van Nesin. Parilla on yksi yhteinen lapsi: marraskuussa 2020 syntynyt tyttö. Kaikki kolme ovat nyt yhteisellä lomalla Miamissa.