Tosi-tv:stä ja Tuulitunnelista tutuksi tullut Maisa Torppa on avannut sanaisen arkkunsa ja arvostellut tällä hetkellä pyöriviä tosi-tv-projekteja.
Hottikset-formaatti saa Maisalta kylmää kyytiä:
-Kuka itseään kunnioittava haluaa noiden kommenttien jälkeen lähtestyä ketään noista sinkuista??? En ainakaan minä. Veikkaan että kyseisen ohjelman ansioista pysyvät sinkkuina lopun elämää, hän pamauttaa.
Väykkärit eli Suomen täydelliset venäläisnaiset saa Maisalta paljon puhuvan kommentin:
-Huh, puistattaa!
-Katsoin yhden jakson, ei kiinnostanut enää toinen. Suomalaiset (formaatti on ulkomailta ostettu) ohjelman henkilöt on liian tylsiä. Kaikista huvittavinta on, että näin joskus jonkun iltapäivälehden otsikon, jossa joku kyseisistä mammoista ilmoitti että suostui lähtemään mukaan ohjelmaan ”kunhan ei tartte maksaa mitään”. Siis onko nämä naiset tehnyt tän ohjelman ilmaiseksi?!?!
Maisan tylytykset käyvät ilmi hänen kotisivujensa tuoreesta blogikirjoituksesta.