Marja Hintikka sai kamalia uutisia – ”Vieläkin totuttelen”

Marjan elämässä on tapahtunut hyviä ja huonoja asioita.

Julkaistu:

Juontaja Marja Hintikka kertoo somejulkaisussaan lokakuustaan. Hän määrittelee sen olleen hurjin lokakuu.

– Onneksi aina ei tarvitse mennä näin tunteiden äärilaidasta toiseen. Sain kamalia uutisia, joihin vieläkin totuttelen, avautuu Hintikka.

Hintikka ei kerro, millaisen huonon uutisen hän sai. Sen hän paljastaa, kuinka juontaja Mikko Kekäläisen antama suklaapatukka auttoi asiassa.

Lue myös: Marja Hintikka ja Ile Uusivuori päättivät asiasta jo kesällä – hengähdystauko!

– Sain lokakuussa kamalan uutisen. Onneksi oli Kekäläisen Mikon antamia Raidereita laukussa. (Vastustamme edelleen TWIX-nimeä. Se on Raider), kirjoittaa Hintikka.

Lokakuussa on tapahtunut jotain hyvääkin, josta Hintikka kirjoittaa seuraavaksi.

– Samoilla viikoilla oli myös ihania jälleennäkemisiä ja hienoja työjuttuja. Ja lapset piti kaikessa toivoa yllä. Tätä se on. Elämä. Valon ja varjojen hurjaa vaihtelua, paljastuu julkaisussa.

Julkaisuun on tullut paljon sydämiä. Yhden niistä on laittanut juontaja Jaana Pelkonen. Pelkonen poseeraa yhdessä julkaisun kuvassa Hintikan kanssa.

Raider on saanut paljon kannatusta ja monet tuntuvat käyttävän sitä edelleen myös.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.