Muistatko Ike Kanervan Elina-lesken – käsissä näyttävät tatskat!

Elina Kanerva, 55, on ottanut tatskoja myös Iken muistolle.

27.07.2024

Elina Kanerva, 55, on valovoimainen ja näyttävä nainen, ja vaikka häneen on aina yhdistetty tietynlainen lady like -tyyli, se ei ole estänyt häntä ottamasta pysäyttäviä ja suurikokoisia tatuointeja.

Elinalla on useita tatuointitekstejä molemmissa käsissään, kuviakin tosin käsistä löytyy.

Myös kaulan alapuolella on tatuointi.

Niin ikään sormessa on kirjoitettu tatska. Edesmenneen puolison nimi on tatuoitu vasempaan nimettömään. Ilkan nimi ja ruusu komeilee isosti myös käsivarressa.

Maikkarin haastattelussa Elina kertoi jokin aika sitten jääneensä hivenen koukkuun tatskoihin – sillä niitä saa niin helposti.

Yksi Elinan iholleen valikoimista teksteistä on Raamatusta, se kuuluu: Let your faith be bigger than your fear.

Upean näköinen Elina Kanerva jäi leskeksi kaksi vuotta sitten. Hänellä ei ollut vielä näin näyttäviä tatskoja Ilkan aikana.

Kuvakaappaus Elinan tililtä Instagramista.