Näin upea on Marita ja Heikki Paasosen koti – katso kuvat

Upea koti.

02.09.2025

Usein perhe-elämästään julkaisuja tekevä juontaja Heikki Paasosen vaimo Marita Paasonen esittelee nyt tuoreessa julkaisussaan kotiaan.

– Meillä on kyllä maailman upein koti – mutta harvoinpa se täällä somessa näkyy, kirjoittaa Marita ensin.

Kuvissa nähdään useampi kodista löytyvä huone, kuten lastenhuone, keittiö ja saunatila. Kodissa oli tehty suursiivous, joten Maritan mielestä nyt oli hyvä hetki esitellä sitä.

Lue myös: Marita Paasoselta yllättävä paljastus – ”Meidän perheessä on taas…”

– Viime viikolla tehtiin suursiivous ja kun kerrankin lasten lelut ei ole levittäytyneet koko lattialle, lasipinnat ei oo täysin pikku sormenjälkien peitossa ja mun langat ei valtaa jokaista sohvaa… niin huhhuh, kertoo Marita.

Lue myös: Marita Paasonen mokasi pimeässä – seuraajien mielestä täydellinen sattuma

Marita on ylpeä kodistaan toteaa vielä julkaisunsa lopussa, kuinka se on ”oikeasti ihan mielettömän upea”.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Moni kodista löytyvä asia on herättänyt huomiota

Paasosten kodista löytyy paljon kysymyksiä herättäneitä asioita. Marita on myös vastannut monille kysyjille. Joku halusi esimerkiksi tietää, mistä lastensänky on peräisin. Marita ei valitettavasti osannut enää kertoa sitä ja arveli sen valmistajan menneen konkurssiin. Joku osasi kuitenkin kertoa valmistajan olevan ulkomaalainen ja sen, että se on edelleen olemassa.

– Saako kysyä mistä teillä on wc:n kalusteet? Tosi hieno koti on kyllä ja pakko tykätä noiden vinyyleiden ja levysoittimen sijoittelusta, kysyy ja toteaa joku.

– Mulle myytiin aikoinaan tuo syvennys ihan muuna kuin vinyylihyllynä, mutta ”sattumalta” mitat on just täydelliset vinyyleille, on Marita vastannut.

Kotia on myös kehuttu paljon muun muassa kauniiksi, kodikkaaksi ja upeaksi.

– Ihan mieletön. Senkin ökyperhe, toteaa juontaja Ellen Jokikunnas.

Marita taitaa nyt ehtiä olemaan kodissaan vähemmän, koska hän on alkanut ottamaan vastaan töitä. Hän kertoi aiemmassa julkaisussaan toimivansa Suomen Kädentaidot -messujen juontajana.