Pia Nykäsellä iloisia uutisia: ”Onnea rakas”

Harvinainen kuva.

31.05.2025

Matti Nykäsen leski Pia Nykänen kertoo iloisia uutisia. Niihin liittyy hänen poikansa, jonka kanssa hän poseeraa julkaisun kuvassa. Kuva on harvinainen, koska Pian aikuista Miska-poikaa ei ole näkynyt aiemmin juurikaan äitinsä julkaisuissa.

– Olen saanut jotain hyvän Ihanaa aikaiseksi. Toinen ammatti plakkarissa. Onnea rakas Miska, lukee Pian julkaisussa sydänemojin kera.

Lue myös: Pia Nykäsen julkaisema kuva kerää kehuja: Mikä upea muutos!

Miskalle on sadellut paljon onnitteluita. Joku kehuu kuvaa ihanaksi Piaa kauniiksi.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Matti oli Miskan isäpuoli

Pia ehti olla Matin kanssa naimisissa heinäkuusta 2014 Matin kuolemaan asti. Tuon ajan Matti oli myös Miskan isäpuoli. Pialla on myös toinen poika. Molemmat pojat syntyivät ennen kuin Pia meni Matin kanssa naimisiin.

Lue myös: Mikä muutos – tunnistaisitko Pia Nykästä kuvasta?

Miskasta on nähty aiemmin äitinsä sometilillä kuva, jossa hän on lapsi. Sen mukaan Miska täytti helmikuussa 23 vuotta.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.