Tänään kerroimme, että Susanna Sievinen on jälleen Susanna Sievinen.
Lue myös: Seiska: Jani Sievisen ex-vaimon yllätys: ”Olen jälleen Sievinen!”
Susanna Keto -nimellä alun perin tunnettu media-alan ammattilainen oli Jani Sievisen jälkeen joitakin vuosia naimisissa, jolloin hän otti nimekseen Ingerttilä.
Eron jälkeen hän päätti vaihtaa sukunimensä, mutta ei ottanutkaan tyttönimeään, vaan vaihtoi takaisin Sieviseksi.
Ei mikään elämäkerta
Nyt Susanna Sievinen on siis Susanna Sievinen, kuten hänet on totuttu julkisuudessa tuntemaan. Nimenvaihdoksella voi myös olla ”markkina-arvoa”, kun tänä vuonna ilmestyy hänen kirjoittamansa kirja avioliitostaan ex-huippu-urheilija ja -uimari Jani Sievisen kanssa.
Asiasta kertoi Kaksoiselämää-podcast taannoin.
Vaikka podcast kertoi kyseessä olevan ”paljastuskirjan”, niin Sievinen itse toppuutteli asiaa. Hän kuitenkin myönsi, ettei kyseessä ole mikään elämäkerta – ei hänen eikä Janin.
Lue myös: Seiska: Jani Sievinen saa maksaa menestyksestään traagista hintaa
Lue myös: Onnea! Jani Sievisen tytär täytti 15 vuotta!
Kirja kertoo kahdestatoista vuodesta, ajanjaksosta jolloin Sieviset olivat yhdessä. Se on tarina huippu-urheilijan vaimon elämästä.
-Näin, miten kaikki kulkee ja sitten oli se julkisuus siinä rinnalla. Mä jotenkin koen, että siellä on paljon semmoista, mitä ei ole sanottu. Ja ne mitä on sanottu on kirjoitettu vähän sinne päin tai väärin. En välttämättä aio korjailla ketään, mutta kerron nämä mun tunteet, Ingerttilä sanoi podcastissa.
Susannan ja Janin erosta tulee ensi vuonna kuluneeksi 20 vuotta. Heillä on kaksi aikuista lasta. Jani ei ole kirjan teossa mukana, sillä pariskunta ei ole väleissä.