Tässä ovat Jani Sievisen aikuiset pojat – harvinainen kuva yhteiseltä lomalta

Jani ja pojat ovat yhteisellä lomamatkalla.

08.01.2025

Ex-uimari Jani Sievisellä on kaksi poikaa ja kolme tytärtä. Pojat ovat jo aikuisia ja heitä on nähty harvoin isänsä julkaisemissa kuvissa. Nyt siihen on tullut poikkeus, koska Jani on julkaissut kuvan, jossa hän esiintyy yhdessä poikiensa kanssa. Kuvassa on mukana myös Janin nykyisen puolison Maria Nyqvistin poika.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Jani on linkittänyt julkaisuunsa Royal Caribbean Instagram-sivun ja kuva on otettu laivalla. Siitä voi päätellä, että Jani on lähtenyt perheensä kera Karibian risteilylle. Hän seisoo kuvassa itse vasemmassa reunassa ja hänen vierellään seisoo Marian 17-vuotias poika Santeri.

Janin pojat seisovat kuvassa oikeassa reunassa. Poikien äiti on Susanna Sievinen, josta Jani erosi vuonna 2006. Pojat ovat 27-vuotias Aleksanteri ja 23-vuotias Aaron. Julkaisussa on mukana toinenkin kuva, jossa Maria poseeraa 12-vuotiaan tyttärensä kanssa.

Janin ja Marian uusperheessä on yhteensä seitsemän lasta

Kuvissa ei näy Janin tyttäriä, jotka eivät sen perusteella ole mukana risteilyllä. Kuvien mukaan mukana ovat uusperheen lapsista neljä. Perheeseen kuuluvat myös Janin kolme tytärtä, jotka ovat 16-, 14- ja 10-vuotiaita. Tyttäret asuvat Norjassa norjalaisen äitinsä Mari Samuelsenin kanssa.

Lue myös: Hymy: Jani Sievinen kohtasi vaimonsa erittäin yllättävästi

Janin Stories -osion videossa nähdään, kuinka hulppeassa laivassa perhe matkustaa. Videossa vilahtavat myös Janin pojat, jotka istuvat muun perheen kanssa pöydän ääressä syömässä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.