Teemu ja Sirpa Selänteen kuopuksella, Veera Selänteellä, on ollut tärkeä juhlapäivä. Se liittyy Veeran opiskeluihin Yhdysvalloissa. Ne ovat edenneet siihen vaiheeseen, että on päästy viettämään high schoolin prom-tanssiaisia.
Lue myös: Sirpa Selänne äitienpäivänä: ”Haastoin kaikki perheenjäsenet”
Sirpa on julkaissut tanssiaisiin valmistautuneesta tyttärestään kuvia. Veeralla on kuvissa päällään vaalea mekko, jossa on sinisiä kukkia. Hänellä on kädessään rannekukka, jossa on valkoisia ruusuja.
– Veeran ensimmäiset tanssiaiset Austinin kanssa Palm Desertissä, kertoo Sirpa vapaasti suomennettuna.
Austin on Veeran tanssipari. Hän on pukeutunut tummaan tyylikkääseen pukuun.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Veera on perheen kuopus
Teemulla ja Sirpalla on Veeran lisäksi neljä poikaa. Veera on lapsista nuorin ja hän täytti joulukuussa 17 vuotta.
Prom eli tanssiaiset ovat monille amerikkalaisille nuorille yksi High Schoolin kohokohdista. Niiden ajankohta on keväällä vähän ennen kuin koulut loppuvat.