Jaajo Linnonmaa on kuvannut Helsingissä viime vuonna avautunutta Superterassiaan isoimmaksi virityksekseen koskaan.
Lue myös: Jaajo Linnonmaalta yllätys – assistentti paljasti salaisuuden
Vaikka haasteita riitti, ja myös sadetta, terassi pääsi Jaajon mukaan tavoitteisiinsa. Vähän jännättiin miten käy lupaviranomaisten kanssa tänä vuonna, ja sieltähän se homma heltisi – eli tänäkin suvena päästään viettämään laatuaikaan Jaajon terdelle.
Terveysviranomaiset olivat tietenkin haukkana. Comon tietojen mukaan he tekivät Superterassille tarkastuksen, jossa katsottiin että kaikki asiat olisivat kunnossa.
Viranomaislähteiden mukaan tarkastus on tehty tuoreeltaan eli 13.6. viime vuonna. Tarkastuskohteita oli yhteensä 13 omavalvonnan ja henkilökunnan kautta lämpötilojen hallintaan ja hygieniaan.
Lue myös: Jaajo Linnonmaa avautui – tunteikas päivitys Janni Hussille! ”Todella rakas…”
Lopputulema oli, että Bricco Superterassi sai kirkkaimman kruunun ja sädekehän. Kaikki oli paremmin kuin kunnossa.