Tuukka Temonen julkaisi muistoja itsestään ja Olgasta – herkkiä vastauksia satelee

Kuvia menneisyydestä.

12.08.2025

Ohjaaja Tuukka Temonen on joutunut kokemaan viime aikoina kovia hänen vaimonsa Olga Temosen sairastuttua syöpään. Olga on saanut aivosyöpäänsä hoitoa Suomessa mutta myös Saksassa.

Olgalla oli heinäkuussa kertoa tilanteestaan huonoja uutisia. Syöpä oli uusiutunut. Hän kertoi saaneensa tällä kerralla hoitoa Ranskassa.

– Täällä ollaan! Oli vähän huonompi vaihe, mutta päätin tulla vielä takaisin. Mun kasvain uusiutui, mutta saan uutta kokeellista ONC201 lääkettä Ranskasta Gustave Roussy -syöpäsairaalasta, kertoi Olga.

Olgan mukaan uusi lääke oli jo antanut lupaavia tuloksia ja se tuntuu tepsivän hyvin juuri hänen kasvaintyyppiinsä. Tämän julkaisun jälkeen ei Olgasta ole vielä kuultu, esimerkiksi miten hänellä on hoitojen kanssa sen jälkeen mennyt.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Tuukka julkaisi nyt muistoja itsestään ja Olgasta

Tuukan tuorein julkaisu sisältää kuvia menneisyydestä. Niissä näkyy kaksi pientä kuvaa Olgasta ja kaksi hänestä itsestään. Kuvat on otettu ilmeisesti kauan sitten.

– Damn! Vuosikymmenet vaan lipuu ohi, kirjoittaa Tuukka.

Julkaisun mukana olevissa aihetunnisteissa mainitaan Olga ja muistot. Suurin osa kommenteista on sydämiä sisältäviä emojeita. Kommentit taas ovat sävyiltään herkkiä.

Lue myös: Hymy: Tuukka Temonen näkee Olgan uudessa työssä

– Tosi paljon voimii sinne ja hetkeen tarttumista, kirjoittaa joku.

– Hyvin on luonto käsitellyt teitä, pitänyt hyvää huolta, kommentoi eräs.

Jonkun mielestä vuosikymmenet tuntuvat lipuvan ohi yhä nopeammin.  

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.