Vain elämää -suosikkiartisti Anna Abreun Thaimaan-loma ei ole alkanut hyvin. Hän on loukannut nilkkansa.
Kaikki lähti siitä, kun hän on pelännyt hullun lailla koronatartuntaa. Hän kertoo olevansa luulotautinen, joka vältteli kaikenlaisia kontakteja.
– Olin aivan varma, että mun tuurilla tulen saamaan koronan enkä pääse reissuun, Abreu kertoo Instagramin stories-osuudessa.
Vaikka testit olivat negatiivisia, Anna oli varma että hän on sairas.
– Rupesin luulotautiseksi ja tunsin jo kaikki maailman oireet lentokoneessa, ja stressasin sitä ihan sikana.
Yöllä Abreu meni lentokoneen vessaan. Siellä hän pyörtyi.
– Olin tullut alas täysin naamalleni ja mulla meni nilkka paskaksi eli tällä hetkellä en pysty kävelemään tällä nilkalla. Olin siis stressannut itselleni kaikki nämä oireet. Miettikää mitä stressi voi tehdä ihmiselle, Abreu voivottelee.
Hän kiittää huolehtivaisia lentoemäntiä. Anna testasi itsensä myös Thaikkulan päässä – ei koronaa, joten loma puolikuntoisena voi alkaa.