Aku Hirviniemi on palannut someen – näin hän esittelee siellä itsensä

Akun videossa on jotain hauskaa.

21.08.2025

Vuoden 2023 lopussa Instagram-tilinsä sulkenut Aku Hirviniemi on tehnyt paluun. Hän on avannut sinne uuden tilin, jossa hän esittelee itsensä. Hänen poissaolonsa somesta johtui viestikohusta, joka on nyt laantunut.

Lue myös: Näin kävi Aku Hirviniemen firmalle kohua seuraavana vuonna

Uuden tilin ensimmäinen julkaisu on video, joka on julkaistu pari päivää sitten. Aku haluaa ottaa videossa sen alun uudestaan. Toisen aloituksen jälkeen kaikki sujuu hyvin loppuun asti reippaalla tavalla.

– Moikka kaikki, mä olen Aku Hirviniemi. Tää on mun virallinen sosiaalisen median tili. Eli jos haluat viihtyä, niin ota seurantaan, kertoo Hirviniemi uuden tilinsä ensimmäisessä julkaisussa.

Hirviniemi kysyy joltakin vielä videon lopussa, että ”eikö mennyt hyvin”. Miesääni vastaa, että ”meni meni”. Tilille on ilmestynyt tämän jälkeen kaksi julkaisua lisää. Niissä esitellään Hirviniemen ja Kalle Lambergin 19. syyskuussa TV5:llä ja HBO Maxilla alkavaa ohjelmaa Aku, Kalle ja Euroopan ihmeet.

Hirviniemen uudella sometilillä on jo yli 1700 seuraajaa.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.