Viime kuussa Kyproksen saarella piipahtanut Ansku Bergström ei viihtynyt kauaa Suomessa. Hän paljastaa Instagram-tarinoissaan jättäneensä taas Suomen. Hän on matkannut samaan suuntaan kuin edellisellä reissulla. Kyse ei ole tällä kerralla saaresta, vaan hän on Kreikan mantereella.
Lue myös: Ansku Bergström seikkailulla – ex-rakkaalta yllättävä kommentti
Lue myös: Ansku Bergströmin treenilomasta tuli painajainen
Ansku ehti tässä välissä kertomaan edellisen matkan kauhukokemuksistaan. Moni hänen seurueestaan oli saanut mahaoireita ja sairastapauksia oli ilmennyt koko ajan lisää. Hän ei ollut uskaltanut lopulta enää käydä syömässä edes hotellin aamupalalla. Hän ei saanut tautia lainkaan itse, joten varotoimet olivat tepsineet.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Mistä Anskun reissussa on tällä kerralla kyse?
Kyproksen matkassa oli kyse triathlonleiristä, johon Ansku osallistui. Hänen tammikuisesta julkaisustaan paljastuu, mikä tämän reissun syynä on.
– Mut toukokuussa on valoa ja mun treenimatka Dance and Move. Matka järjestetään Kreikan mantereelle kuvankauniiseen Sivotaan 5.5-12.5.2025, kertoi Ansku tammikuussa.
Ansku kysyy someseuraajiltaan, osaisiko joku auttaa häntä. Hän haluaisi tietää, onko Sivotan lähellä koiratarhaa. Hän haluaisi mennä sellaiseen auttamaan. Hänen omalle koiralleen on täytynyt löytää hoitopaikka, koska koiran toinen omistaja Elina Gustafsson on myös tällä hetkellä matkalla.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.