Ansku Bergström kävi lääkärissä – ”Meni hyvin”

Onneksi peukalo on kunnossa.

24.07.2025

Polkujuoksussa kaatunut Ansku Bergström käynyt lääkärissä näyttämässä kättään. Hän ei kerro Instagram-tarinoissaan, onko kyse juuri juoksuun liittyvästä haaverista.

Lue myös: Ansku Bergström hurjasta juoksustaan: ”Naamanki löin kiveen ja huulen…”

– Mutta…ööö klassiset kävi..Tulin yhden ison alamäen alas kovaa ja keskityin siihen sitte alko ihan normi polku ja keskittyminen herpaantu ja olin yhtäkkiä naamallani. Polvet aukes, naamanki löin kiveen ja huulen…peukalo väänty..mut kaikki hyvin. Nyt toivon vaan, että naama ei mee mustaksi ja peukalo ois ookoo…kirjoitti Ansku aiemmin haaveristaan.

Ansku mainitsi haaverissaan peukalon vääntymisen ja peukalosta oli tälläkin kerralla kyse.

– Lääkärikäynti meni hyvin. Mulla oli vaan pieni nivelsidevamma peukalossa, kirjoittaa Ansku.

Tanssija kertoo videollaan, kuinka hän voi hyvin ja jatkaa treenaamista.

– Viime viikkojen tapahtumia kuvina, alusti Ansku tuoretta julkaisuaan.

Julkaisun kuvissa nähdään muun muassa Ansku taksissa, vessassa, juoksureitillä ja kalliolla ottamassa aurinkoa.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.