Tanssinopettaja Helena Ahti-Hallberg on remontoinut miehensä kanssa Espanjassa sijaitsevaa asuntoa jo jonkin aikaa. Remontti on vielä täysin kesken, mutta paljon on tullut jo tehtyä.
Helena vietti Espanjassa pääsiäisen ja julkaisi loman päätteeksi videon talon makuuhuoneesta. Hän halusi myöhemmin näyttää, mitä kaikkea talossa on vielä remontoimatta.
– Tämä kela menestyy, kirjoittaa Ahti-Hallberg sometarinoissaan videosta, jossa hän esittelee talon toista kerrosta ja sen remontintarvetta.
Helenalta on ilmestynyt nyt video myös talon alimmaisesta kerroksesta. Hän kertoo videoissaan omaavansa niin hyvän mielikuvituksen, että osaa jo kuvitella lopputulokset.
Videoista on tullut suosittuja
Talon toisesta kerroksesta julkaistua videota on Helenan mukaan katseltu jo 15 tuhatta kertaa. Video löytyy täältä sekä alempaa.
– Jotta ei nyt ihan ihasteluksi menisi tämä homma niin tässä vähän todellisuutta kakkoskerroksesta. Remonttia joka ikisessä huoneessa, mutta onneksi mulla on hyvä mielikuvitus, jotenkin osaan jo kuvitella lopputuloksen, kirjoittaa Ahti-Hallberg.
Tuoreimmassa videossa nähdään talon alakerta, joka on Helenan mukaan jo asuttavassa kunnossa. Video näkyy täällä ja alempana.
– Koittaa kaaos vasta kun viemäröintihommat alkavat. Kauhulla odotan sitä hetkeä, kun kaikki lattiat revitään auki. Mutta sitä se on, elämää remontin kanssa, kirjoittaa Helena tulevasta tapahtumasta.
Helenan mukaan tärkeintä on silti nauttia ja remontoida, silloin kun siltä tuntuu.