Heli Palsanmäki yllättyi taidostaan: ”No eihän se edes ollut vaikeata”

Heli on ollut tässäkin asiassa heti taitava.

Julkaistu:

Usein makeita leivonnaisia Hirvaskankaalle huutokauppatilaisuuteen myytäväksi ja tarjottavaksi leipova Heli Palsanmäki paljastaa tuoreessa julkaisussaan yllättävän asian. Se on taito, jonka voisi kuvitella hänellä olleen jo leivonnaisten teon myötä. Taito tuli silti yllätyksenä jopa hänelle itselleen.

– Pullaa ja kakkuja ja piiraita oon jo vuosia leiponut ja monen mielestä on myös hyvää, toteaa Heli ensin leipomisestaan.

Lue myös: Aki ja Heli Palsanmäki eri teillä – tässä asiassa ei löytynyt yhteistä säveltä

Nyt on kyse myös leipomisesta, mutta ei leivonnaisten eikä pullien. Heli on leiponut tällä kerralla hiivaleipää ja se on onnistunut hyvin.

– Mietin miten se leivän leipominen on muka niin vaikeata vai miksi sitä en oo leiponut. no eihän se edes ollut vaikeata. Tuli niin hyvää että toinen leipä on kohta syöty, hyvä että ehti uunista ulos, kertoo Heli täydellisestä onnistumisestaan.

Joku Helin seuraajista pyytää heti leivän ohjetta. Heli kertoo löytäneensä ohjeen hakemalla leipäohjetta hakusanojen avulla ja ottaneen käyttöönsä ensimmäisen eteen ilmestyneen ohjeen.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.