Joel Harkimolla on naapuriongelma – saman huomasi myös Janni

Saakohan Joel nukuttua öisin? Jannia tämä vaivasi yötä päivää.

Julkaistu:

Kesällä vaimostaan Janni Hussista eronnut Joel Harkimo on kuvannut talonsa pihalla videon. Hän kuvaa siinä naapuriaan, joka tuntuu olevan hänelle ongelma. Naapuri on tehnyt pesän Joelin kodin parvekkeen alle. Naapuri on orava.

Lue myös: Joel Harkimolta iloinen julkaisu ja mukava naisseura

– Hän on rakentanut tuohon pesän, kertoo Joel samalla kun kuvaa pesää.

Joel ei tiedä, mitä pesälle pitäisi tehdä.

– Huomasin tuon pari päivää sitten. Silloin avasin yläparvekkeen oven. Hän tuli hätääntyneenä ulos pesästään ja säikähti. Nyt hän on vähän kuin naapurini. Enhän vain voi tuhota hänen kotiaan, varsinkaan jos hän on siellä sisällä. Mitä tällaisessa tilanteessa pitäisi tehdä, mietiskelee Harkimo.

Joel miettii vielä lopuksi, kannattaisi hänen elää asukkaan kanssa sulassa sovussa.

Jannilla oli aiemmin sama ongelma

Kun Janni asui samassa talossa kuin Joel, myös hän kertoi oravaongelmasta.

Lue myös: Janni Hussin kotirauhaa rikottu – julkaisi videon häätämisyrityksestä

– Meillä asuu terroristiorava, kerto Janni huhtikuisessa videossaan vuonna 2025.

Joel ei kerro, onko oravasta ollut hänelle äänihaittaa. Jannille tuntui olleen.

– Yöllä meinaa saada (kakkaemoji) halvauksen, kun kuulostaa et joku rapistelee suoraan makkarissa, kertoi Janni ongelmastaan oravan kanssa.

Myös Janni kysyi tuolloin sometarinoissaan, mitä ongelmalle voisi tehdä. Hän ei ilmeisesti saanut ratkaistua ongelmaa, koska samaa pohtii nyt myös Joel.