Kiti Kokkosella karmea vaiva – ”Ärsyttävää ja rasittavaa (jaällöttävöö)”

Voi Kiti parkaa.

Julkaistu:

Aiemminkin terveydestään julkaisuja tehnyt näyttelijä Kiti Kokkonen julkaisi kuvan kasvoistaan. Siitä nähdään, mikä karmea vaiva häntä on tällä kerralla vaivannut.

Lue myös: Kiti Kokkonen raivoaa – taas yksi terveyshaaste lisää

– Tiedän hyvin, että maailmassa on huomattavasti hirveämpiä asioita. Mutta silmäluomitulehdus molemmissa silmissä on yllättävän ärsyttävää ja rasittavaa (jaällöttävöö). Ja uskomattoman kivuliasta, kirjoittaa Kiti vaivastaan.

Kitillä on ollut viimeisten kuukausien aikana muitakin vaivoja.

– Tää mennyt puolivuotinen on ollut muutenkin terveydellisestä näkökulmasta floppi ni alkaa kohta huumori loppumaan, toteaa Kiti.

Lue myös: Kiti Kokkonen avautuu: ”Ei ole kyllä ollut ihan paras kuukausi”

Kiti on julkaissut silmistään kuvan. Vaikka hänen mielestään silmät ovat kuvassa jo aiempaa paremman näköiset, näyttävät ne edelleen aika karmealta.

– Ai että! Ja tässä kuvassa noi luomet on vielä suht ”rauhalliset”. Töttöröö!

Joku muukin tietää kertoa silmätulehduksen olevan erittäin kivulias.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.