Kroonisesti viime aikoina keikoiltaan myöhästellyt Rihanna on saanut pahemman kerran diivan leiman otsaansa. Laulajatar ei ole kuitenkaan ollenkaan niin välinpitämätön fanejaan kohtaan kuin löyhentynyt työmoraali antaa ymmärtää.
Paraikaa Suomessa konsertoivan tähden lähipiiri toteaa Sunille, että Rihanna on todella uupunut ja kokee olonsa yksinäiseksi. Hän pelkää myös suosionsa hiipumista, mutta ei tunnu saavan elämäänsä järjestykseen.
Niinpä laulajatar on viime aikoina turvautunut buddhalaisen ennustajan sekä meedion apuun saadakseen jonkinlaista luottoa tulevaisuuteensa.
Ehkäpä siis jumalaisen äänen omaava popparikaunotarkin on vain ihminen, jonka on vaikea jaksaa rankkaa maailmankiertuetta erottuaan suuresta rakkaudestaan Chris Brownista.