Arttu Wiskari aikoo ryhtyä tapahtumajärjestäjäksi. Asia käy ilmi Kankaanpään Seudusta (juttu maksumuurin takana.)
Wiskari on järjestämässä Kankaanpäähän suurta konserttitapahtumaa, joka tottelee nimeä Kankaanpään Tori. Tähdittäjinä nähdään muun muassa Erika Vikman ja Mira Luoti. Tapahtumasta ollaan leipomassa jokavuotista.
Lehdessä Wiskari sanoo rakastuneensa Kankaanpäähän mystisesti jo toistakymmentä vuotta sitten. Kun hän nousi keikkapaikkakunnalla autosta, joku huudahti ”Oletko Wiskari”. Hän myönsi, jolloin huudahtaja jatkoi: ”Haista vittu.”
Wiskari kertoo tehneensä todella onnistuneita keikkoja Kankaanpäässä vuosien myötä. Hän rakastaa Kankaanpäätä.
Tämä nähtiin jo viime vuoden Vain elämää -ohjelmassa. Arttu taikoi Abreun biisin ihan uuteen uskoon Kankaanpää-henkisine sanoineen.
