Moni vietti juhannuksen mökillä. Näin teki myös juontaja Maria Veitola, mutta ei silti perinteisimmällä tavalla. Mökkijuhannusta vietetään usein rauhallisissa merkeissä esimerkiksi saunoen, uiden ja grillaten.
Lue myös: Maria Veitola lomaili Kreikassa – mukana mies, mutta ei oma
Marian juhannus vaikuttaa melko hurjalta, koska se sisälsi muun muassa juhlimista aamuyöhön asti. Meno vaikuttaa olleen välillä villi ja äänekäs. Maria kuvailee juhannusviikonloppuaan ihanimmaksi.
– Kolme päivää luonnon helmassa Kuusamossa rakkaiden ystävien kanssa! Oli gore-texit ja lämpökerrastot ja teknot ja juhannussauna ja täydellisen viileä järvivesi. Ja poroja ja karhuja ja kissoja! kuvailee Maria ensin juhannuksensa rauhallisempaa puolta.
Moni julkaisun nähnyt kertoo tulleensa iloiseksi nähdessään Marian julkaisun.
Maria kertoo myös juhannuksensa villimmästä puolesta
Marian julkaisun loppuosasta tulee esille hänen juhannuksensa villimpi puoli. Se tarkoittaa valvomista ja tanssimista juhannusfestivaaleilla.
– Ja lempifestarit @solstice.festival jossa kaikki oli tälläkin kertaa täydellistä. Tanssittiin jalat muusiksi, naurettiin niin et itkettiin, halailtiin ja paistateltiin yöttömän yön ihmeellisessä auringonvalossa, kertoo Maria.
Julkaisussa on mukana myös video, jossa Maria laskee alas Rukan vauhdikasta kesäkelkkarataa. Juhannus on tehnyt juontajalle selkeästi hyvää ja hän kertoo juhannuksen jälkitunnelmissa rakastavansa elämää.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.