Pippa Laukka avautuu syksyn kokemuksestaan: ”Pää pyörällä”

Laukalla on pitänyt kiirettä.

Julkaistu:

Urheilulääkäri ja kirjailija Pippa Laukka on ollut tämän syksyn kovassa pyörityksessä. Televisioesiintymisiin tottunut Laukka on yksi meneillään olevan Tanssii Tähtien Kanssa -kauden yksi kilpailijoista.

Laukan mukaan julkaisun kuvassa on nainen eli hän, jolla on jalassaan rikkinäiset sukkahousut, pää pyörällä ja muistikapasiteetti vähissä.

Lue myös: Pippa Laukka laittaa julkkisten ruokavaliot kuntoon Olet mitä syöt -ohjelman uudella kaudella: mutta ketä on ohjelmassa mukana?

– Arki on ollut aikamoista rumbaa tämän syksyn tanssin pyörteissä. Treeniä ja oppia on ollut enemmän kuin olisin ikinä osannut kuvitella, toteaa Laukka syksystään.

Vaikka Laukan syksy on ollut kiireinen, on se myös tarjonnut hänelle paljon hyvää.

– Vaikka välillä on tuntunut, että jalat ja aivot menevät eri tahtiin, on ollut niin hauskaa ja opettavaista. Ja on kyllä etuoikeus päästä tanssimaan ja oppimaan uutta itsestä ja kropastaan, kertoo Laukka.

Lue myös: Tv-lekuri Pippa Laukka teki huimat hillot – ennätys

Laukka kertoo vielä julkaisunsa lopussa, kuinka ei malta odottaa sunnuntaita ja viikon aikana opittujen asioiden näyttämistä.

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.

Lue myös: Tilaa Comon uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa kotimaan tv-vinkit ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.