Rita Manninen summaa kulunutta vuottaan Insta-päivityksessään. Hän toteaa vuoden 2025 olleen monella tapaa uuden aikakauden vuosi.
Rita ei olisi uskonut, että hänestä tulee taas porilainen ja vielä saaristolaismuija, jota sanaa Rita käyttää.
-Kun saatiin Lempäälän-talo myytyä, piti sanoa hyvästit kaikelle sille, mitä olin Tampereen seudulla saanut luotua: oma touhu, ystävät, arki ja kaikki ihanat hetket. Luopuminen oli iso juttu, mutta välttämätöntä, jotta saattoi asettua paikoilleen. Kahden kaupungin väli kävi kuitenkin aika raskaaksi.
Akin sairastuminen sillä välin kun Rita oli tekemässä maailman äärissä realityä pysäytti.
Lue myös: Rita Manniselta loksahti leuka – mitä se Aki taas teki!
Lue myös: Aki ja Rita Manninen: ”Nyt tapahtui viimeinen pisara ajojahdissamme”
-Väkisinkin, ja laittaa asiat oikeaan mittakaavaan. Jos jotain tästä vuodesta jäi käteen, niin se muistutus, että terveys on kaikista tärkeintä.
Matkojen lisäksi kaksikko sai ison remontin saarella jouluksi valmiiksi. Ja Donna-tytär aloitti esikoulun.
-Tänäkin vuonna yksi asia on pysynyt kirkkaana mielessä: ilman rakkaita, perhettä ja ystäviä meillä ei lopulta ole mitään. Ne on ne kaikista merkityksellisimmät asiat. Aina, Rita päättää päivityksensä.