Seiska: Johanna Tukiaisen kotona episodi – putkareissu tuli

Johannan kotona vieraili poliisi – ja mitä sitten tapahtui?

Julkaistu:

Valtakunnan kohukaunotar Johanna Tukiainen kertoi jokin aika sitten, että hänen tulee muuttaa arvoasunnostaan Helsingin keskustasta, sillä se on päätetty myydä.

Tukiainen etsiskeli uutta asuntoa ja vihjasi, että myös kämppäkaveruus olisi mahdollista.

Jos joku siis haluaisi Suomen takuuvarmasti tunnetuimman julkkiksen kämppäkaveriksi – viihdemaailman polttopisteeseen – siihen olisi nyt mahdollisuus.

Lue myös: Seiska: Tuksu joutuu pian kodittomaksi – teki huiman ehdotuksen

Putkareissu – poliiseja soiteltu puolin toisin


Johanna Tukiainen tunnetaan suhteestaan Veijo Lalliin, mutta viimeisen vuoden aikana hän on pyörinyt myös Joonas-nimisen itseään nuoremman miehen kanssa. Pari on antanut yhteishaastatteluja, ja välillä erikseenkin, ja niin sanottua on-offia on suhteeseen kuulunut enemmän kuin lääkäri määrää.

Pari on ollut kihloissakin.

Johanna myöntää Seiskalle, että välillä Joonas on soittanut riidan tuoksinassa hänelle poliisit ja välillä vastavuoroisesti hän.

Nyt oli hänen vuoronsa.

Lue myös: Seiska: Johanna Tukiainen kuvattu yllättävässä miesseurassa – mihin jäi mysteerimies?

Lue myös: Seiska: Johanna Tukiainen erosi – ja löysi uuden miehen! Tässä hän on!

Poliisit kävivät arvoasunnolla ja kuskasivat Joonaksen putkaan. Joonas myöntää asian Seiskalle ja toteaa kyseessä olleen tilanne, jossa hän hajotti hieman tavaroita.

– Joo, tämä kuulostaa tosi oudolta, mutta rakastan Joonasta, vaikka hän hajottikin minun huonekaluja, toteaa Johanna Seiskalle.

– Tämä on sitä elettyä elämää. Aivan turha kenenkään on alkaa minua moralisoida, jos tuoli hajosi. (…) Eihän putka ole hehkeä paikka herätä, olen ollut siellä joskus aiemminkin, Joonas puolestaan lausuu.

Hän toteaa lehdessä että suhde on ohi ja hän on rakastunut toiseen naiseen.