Suomalaisnaisen etelänlomaa tuntuu vainoavan ”hikikirous”

15.10.2015

Como kirjoitti eilen suomalaisnaisen somepäivityksestä, jossa hän manasi kiduttavaa matkaansa Espanjan Costa del Solille.

Lentokoneessa naisen viereen istahti iloisesti kainaloitaan löyhyttelevä suomalainen ”hikihemmo”. Nainen tuli niin pahoinvoivaksi viisituntisen lentomatkan aikana, että oli tarvita oksennuspussia.

Lue juttu tästä.

Nyt nainen on jälleen avautunut aiheesta omassa somessaan. Häntä tuntuu vainoavan ”hikikirous”.

-Ei jumalauta, ette voi uskoa. Mä olen saapunut hienoon majoitukseeni El Palon kylässä seitsemän kilometriä Malagasta. Kaikki on kaunista, täällä on 25 astetta lämmintä. Minulla on kiva ja moderni apartamentos omalla parvekkeella, jopa pyykinpesukone löytyy keittiöstä, MUTTA…, nainen päivittää.

-Tää on niin väärin mua kohtaan. En voi säilyttää vaatteitani vaatekaapissa, sillä mua aiemmin täällä on asunut joku helvetin hikihertsi. Siis aivan järkyttävä lemu vaatekaapin sisällä. Siivooja on joutunut työntämään sinne jotain hajustetta. Nyt se sekoittuu se hajusteen haju tohon hikilöyhkään, ja aika kaapin ohi kävellessäni se tunkee myös tänne huoneistoon sisälle. Mikä hemmettin hikikirous mua vainoaa, hän kirjoittaa.