Laulaja Suvi Teräsniska on paraikaa liki 30 konserttia käsittävällä joulukiertueella ympäri Suomen.
Tänään itsenäisyyspäivänä pidetään luonnollisesti taukoa, mutta lauantaina Suvi on jo Joensuun kirkossa esiintymässä.
Suvi on nyt julkaissut tiedotteen faneilleen, jotka miettivät, mitä Suville voisi antaa konsertin jälkeen kiitokseksi. Monethan tahtovat muistaa artistia erityisesti, ja usein viedään vaikkapa kukkia.
Lue myös: Elämäni biisin Suvi Teräsniska sai itkukohtauksen kesken kuvauksen – koskettava video
Lue myös: Apua, Suvi Teräsniska heräsi liian myöhään…
Kukat eivät kuitenkaan ole matkalaiselle se paras lahja. Niitä on vaikea kuljettaa, ne kuihtuvat ja varisevat eikä niille ole asuntoautossa tai hotellissa oikein edes säilytyspaikkaa.
Siispä:
Suvilla on idea niille, jotka haluavat muistaa häntä konsertin jälkeen
-Minulta on kysytty, että miten minua voisi muistaa konserttien jälkeen. Oikeasti paras kiitos on se, kun tulette paikalle, Suvi aloittaa.
-Jos jotain kuitenkin haluaa tuoda mukanaan niin esimerkiksi kynttilä on sanalla sanoen loistava idea. Mitään en silti oikeasti tarvitse, Suvi muistuttaa.
Kylläpä kyllä. Kynttilä on helppo säilyttää ja se tuo iloa pitkän aikaa. Kynttilöitä on erilaisia ja kauniita, ja ne ovat syksyisin ja talvisin romantiikkansa lisäksi myös hyvin käytännöllisiä.
Lue myös: Kävimme Olli Lindholmin haudalla Suvi Teräsniskan jälkeen – tämän viestin Suvi sinne jätti