Teemu ja Sirpa Selänteen nuorin lapsi tytär Veera on jo aikuisiän kynnyksellä. Nuorella naisella on ollut tänä keväänä high schoolin prom-tanssiaiset. Hänellä oli tuolloin ykköset päällään. Sellaiset hänellä on ollut päällään myös nyt, mutta ei tanssiaisiin sopivat. Asu oli aika yllättävä.
Lue myös: Teemu ja Sirpa Selänteen kuopuksen tärkeä juhla – katso kuvat
Monet Veerasta otetut kuvat on julkaistu Sirpan sometilillä. Tällä kerralla kuvat on julkaissut tytär itse. Hän poseeraa julkaisunsa kolmessa kuvassa juuri auringonlaskun aikaan. Hänellä on päällään tiukka ja lyhyt ruskea mekko. Jalassaan hänellä on fuksianpunaiset korkokengät.
Veeran kuvia on kommentoitu sekä äidin että monien muiden myös tuttujen nimien toimesta. Yksi heistä on Mikko Leppilammen tytär Lilia Leppilampi. Äidin kommentti on pelkästään kolme sydänemojia.
– Niin kaunis oot, kirjoittaa Lilia.
Tämä julkaisu on saanut osakseen myös suuren määrän sydänemojeita.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Veera on pian täysi-ikäinen
Veeran syntymäpäivä on 5. joulukuuta, jolloin hän täyttää 18 vuotta. Pian täysi-ikäinen kaunotar kertoi jo nuorella iällään ryhtyvänsä tennisammattilaiseksi. Hän onkin viime aikoina käynyt sen saralta tekemässä pitkiä matkoja yksin.
Lue myös: Sirpa Selänne onnitteli 17 vuotta täyttänyttä Veeraansa – julkaisi kuvan!
Veeralla on kolme isoveljeä: Eemil, Eetu ja Leevi. He kaikki ovat aikuisia. He ovat syntyneet vuosina 1996, 1997 ja 2000.