Diandra Floresilla ei ole ollut viime aikoina pulaa yleisöstä. Pikemminkin päinvastoin.
31-vuotias laulaja kuuluu Suomen työllistetyimpiin artisteihin. Viime vuoden neljänkymmenen konsertin joulukiertueesta lähes kaikki illat myytiin loppuun, ja kovan kysynnän vuoksi konsertteja piti jopa lisätä.
Vauhti ei ole hidastunut tänäkään vuonna. Diandran keikkakalenterissa on jo nyt useita loppuunmyytyjä konsertteja, ja syksyllä hän kiertää Suomea jälleen Hymni rakkaudelle -konserttien merkeissä. Edellinen saman niminen kiertue myytiin loppuun.
Myös numerot kertovat menestyksestä. Diandra Productions Oy:n liikevaihto nousi vuonna 2025 noin 1,2 miljoonaan euroon. Kasvua tuli reilut 41 prosenttia, ja liiketoiminnan voittoa kertyi peräti 605 000 euroa.
Yksi osa Diandran elämästä on silti pysynyt tiukasti lukkojen takana.
Mysteerimies
Laulaja on kertonut itse tehneensä jo nuorena tietoisen päätöksen, ettei hän puhu julkisuudessa ihmissuhteistaan.
Diandra kertoi taannoin Ylelle oppineensa jo Idolsin mediakoulutuksessa, että kerran avatusta rakkauselämästä joutuu helposti vastailemaan lopun ikäänsä.
Ja se on toki myös tie siihen, että media on loputtoman kiinnostunut yksityiselämästä.
No, on se muutenkin – ainakin Didin kohdalla.
Lue myös: Diandra yllätti tv-juontajana – näin katsojat kommentoivat
Seiska on jo aiemmin kertonut Diandran rinnalla pidempään liikkuneesta miehestä. Lehden mukaan laulaja olisi ollut keväällä 2025 julkaistujen tietojen aikaan varattu jo lähes kolme vuotta.
Seiskan mukaan mies työskentelee suuren urheiluvälinevalmistajan palveluksessa ja on vilahtanut aikanaan myös Haluatko miljonääriksi -ohjelmassa. Diandra itse ei ole esitellyt miestä kumppaninaan tai vahvistanut lehden tietoja suhteesta.
Nyt samaksi henkilöksi epäilty mies on nähty jälleen laulajan seurassa.
Seiskan lukija kohtasi Diandran perjantaina 17. heinäkuuta Rovaniemen Napapiirin St1-huoltoasemalla. Lukija uskoi tunnistaneensa miehen aiemmin julkaistuista jutuista.
Lue myös: Diandran Tangomarkkinat-reissu – julkkismiehen kainalossa: ”Ihanaa…”
Lue myös: Diandran bisnekset vain paisuvat – näin paljon hänellä on tilillä
Läheisiltä he joka tapauksessa silminnäkijän mukaan vaikuttivat.
Seurueen evääksi valikoitui kanakori. Miehen kerrotaan tuoneen Diandralle vesilasin ja aterimet sekä odottaneen tätä vessan ulkopuolella.
– Hän palveli kyllä Diandraa huolella, silminnäkijä kuvaili.
Asiasta kertoi Seiska kuvin.