Radio Novan iltapäiväjuontajat Esko Eerikäinen ja Suvi Hartlin vetävät läpsyt tämän päivän jälkeen. He lähtevät eri teille.
Rauhoitellaan nyt kuitenkin kuulijoita. Ei teitä nyt petetä uudelleen. Johan suosikkiohjelma NRJ:n aamu koki sydänkohtausuutisia muutamia hetkiä sitten, kun legendaariset Julianna Jokela ja Niko Saarinen lopettivat kokonaan.
Esko ja Suvi eivät lopeta. Kokonaan.
Mutta tauko on edessä, ja se kirpaisee tietenkin kuulijoiden mieltä.
Suvi jatkaa nyt yksinään vähän aikaa
Homma menee nyt seuraavasti.
Suvi Hartlin jatkaa studiossa yksinään juhannuksen korville. Sitten hänkin lähtee ansaitulle kesätauolle. Parivaljakko palaa eetteriin yhdessä vasta, kun elokuu alkaa raapia takapuolta.
Tarkka päivä on 28.7.
Esko Eerikäinen ja Suvi Hartlin aloittivat yhteisen radiotaipaleensa Radio Novan Kesäaamuissa kesällä 2021. Ensimmäinen lähetys kuultiin 28. kesäkuuta 2021. Heidän yhteistyönsä jatkui elokuussa 2021, kun he siirtyivät juontamaan Radio Novan Iltapäivää. Kaksikko on siis tehnyt työtä jo nelisen vuotta.
Lue myös: Esko Eerikäinen ja Suvi Hartlin yllättävät: Nämä jäljet iholla huomataan!