Juontaja Heikki Paasonen kiersi maailmaa Amazing Race Suomi -ohjelman kuvausten merkeissä. Hän on tehnyt matkan aikana julkaisuja. Niistä ei ole paljastanut, missä päin maailmaa ne on tehty.
Lue myös: Heikki Paasonen julkaisi kuvan – yhdennäköisyys hämmentää
Heikin puoliso Marita Paasonen on kertonut, mitä Heikin poissaolon aikana on tullut koettua ja opittua. Koti on Maritan mukaan pysynyt yllättävän siistinä. Televisiosta taas ei ole näkynyt kuin suoria tv-lähetyksiä.
Lue myös: Heikki Paasonen joutui karuun paikkaan – ”Tervetuloa glamoröösiin teeveebisnekseen!”
Heikki on palannut takaisin Suomeen. Hän on julkaissut lentokentällä kuvatun videon, jossa nähdään hellyttävä hetki.
– Mä meen näistä hetkistä aina ihan palasiksi. Aivan käsittämätön tunne olla taas kotona! Nyt alkaa loma! kirjoittaa Paasonen.
Videossa nähdään, kuinka Heikin tytär juoksee halaamaan isäänsä. Perään lähtee pian myös perheen poika.
– Pienen ihmisen aito rakkaus ja ikävä, toteaa joku.
– Ihan tuli minullakin tippa linssiin, hyvää lomaa perheen kanssa, kertoo yksi Paasosen seuraajista.
Video perheen jälleennäkemisestä näkyy tässä alla ja täällä.