Helmi Loukasmäki on tullut tunnetuksi Iso D:n eli Dannyn henkiystävänä. He ovat olleet yhdessä jo viisi vuotta.
Vuoden 2020 kesällä Helmi ilmestyi Dannyn residenssiin Raumalle auttelemaan idoliaan erinäisissä askareissa, ja sille tielle hän jäi.
Pian parivaljakko asui jo Dannyn Kirkkonummen-lukaalissa yhdessä, muutti siitä Espooseen kerrostaloasuntoon ja sittemmin, viime vuonna, Raumalle rivitaloasuntoon. Kesät he viettävät Dannyn rantahuvilalla Raumalla.
Kaksikon suhteen laadusta on kirjoitettu miljoonia palstamillejä, mutta siitä ei ole saatu sen kummempaa tietoa. He ovat kertoneet ystävyydestään ja siitä, että auttavat toinen toistaan. Sitä, onko heidän suhteensa intiimi, kumpikaan ei ole kertonut.
Helmi, onnea uralle!
Danny on ottanut siipeinsä suojaan monia aloittelevia artisteja aikaisemminkin, ja siitä on osaksi varmasti kyse myös Helmin kohdalla.
Helmi on jo päässyt levyttämään ja saanut osallistua Dannyn rinnalla keikoille.
Hän on ollut haastatteluissa varovainen musiikkiuransa suhteen, mutta nyt jotain merkittävää on tapahtunut. Hän tunnustaa julkisesti erään ammatillisen asian.
Helmi nimittäin ilmoittaa olevansa muusikko.
Hän on kirjoittanut ammattitittelin omien Instagram-sivujensa yläpantaan.
Onnea uralle!
Lue myös: Danny julkaisi: Helmi Loukasmäki poseerasi Thaimaassa niin lyhyessä mekossa että…
Lue myös: Dannylla ja Helmillä on aihetta juhlaan: Mykistävä totuus ilmi!
Lue myös: IL: Nyt tuli tunnustus! Helmi, 20, kertoo suhteensa laadun Dannyyn, 78