Kun synttärikakuista tulikin koiranoksennusta! Hilpeät kuvat!

05.09.2015

Synttärit ovat jokaiselle ainutkertaisia tapahtumia, vaikkakin vanhemmiten niitä ei enää vietä samanlaisella antaumuksella kuin nuorena.

Silloin puhallettiin kynttilöitä olemattomat partahaivenet käryten, syötiin kakkua tyhjään mahaan niin paljon että synttäreiden loppupäivä yrjöpaskottiin muiden ihmetellessä että minne se pikku-Esko nyt katosi. Se oli sitä aikaa, kun kakun piti olla makea paitsi sisältä myös päältä.

No. Nämä kakut eivät ole makeita – ainakaan ulkonäöllisesti. Ne muistuttavat etäisesti koiranoksennusta.

Eli ei mennyt tämän leivontakerhon kekrit ihan kuin Strömsössä. Mennäänpä herkuttelemaan kauhistuksella tähän osoitteeseen (brittiläisen Metro-lehden juttu). Mutta huomio: Kuvassa kuvituskuvana kakku, joka ei ole koiranoksennusta, vaan erittäin seksikäs synttärikakku.