Latelan Lauri etsii lampaille Raunoa: ”Paljoa en suostu köyhtymään”

Lampaat ovat varmasti pian tyytyväisiä.

21.07.2025

Monitoimimies Latelan Lauri Huttunen etsii tuoreen julkaisunsa avulla lampailleen katosta. Hänellä on esittää sille monta vaatimusta. Hintakaan ei saisi olla korkea.

– Kellään nurkissa pyörimässä vanhaa isoa raunoa.. kriteerinä että olis rullaava. Mielellään ikkunaton malli. Tulee lampaille katokseksi. Ja käy uudempikin Rauno ja jos en nyt raunoo löydy niin ehkä Sprinteri tai mörkömersukin menis, kertoo Late etsinnässä olevasta autosta.

Lue myös: Nyt on Latelan Lauri pahalla päällä ja syystä – ”Voi ristus että korpee”

Lue myös: Latelan Lauri ja kumppanit hullussa puuhassa: Hyh hyh!

Late kertoo vielä etsimälleen autolle muutaman vaatimuksen lisää.

– Kriteerit siis että saa trailerilla ja raktorilla vedettyä pellolle. Nokia/Tampere/ylöjärvi/Hämeenkyrö akselilta Pirkanmaa siis. Paljoa en suostu köyhtymään.

Joku seuraajista kertoo Laten olevan ”mahoton elohiiri”. Eräs on sitä mieltä, että lampaille on tulossa komea katos.  

Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.