Vuoden 1996 Miss Universum -kisassa kolmanneksi sijoittunut Lola Odusoga tekee usein rohkeita julkaisuja. Tällä kerralla hänellä on ehdotus seuraajilleen, joiden ei kannattaisi hänen julkaisujaan lukea. Hän kutsuu heitä vihaseuraajikseen ja syystä.
Lue myös: Lola Odusogalta upea bikinikuva – ”Kaunis kesäneito”
– Viha. Vihaaminen. Vihaseuraaminen. Vihakommentoiminen. Tiedän, että munkin seuraajissa on paljon ns. vihaseuraajia, niitä, jotka katsovat naureskellen ja kauhistellen kaikkea mitä teen. Joillain lipsuu kontrolli välillä, ja sormet karkaavat kirjoittamaan kommentteja tai viestejä, joista seuraa välitön blokkaus, aloittaa Lola julkaisunsa.
Lue myös: Lola Odusoga suuttui – syynä Helsingin Sanomien artikkeli
Lola ihmettelee, miksi joku haluaa vihaseurata sivua tai ihmistä. Hänen mielestään sellainen voi olla raskasta ja kannattaisi lopettaa.
– Jos mun sisältö, arvo- ja ajatusmaailma triggeröi ja saa sulle huonon fiiliksen, mene nyt hyvä ihminen pois täältä! Niin mäkin teen niille sivuille, jonka sisöllöstä ei tuu positiivinen fiilis, neuvoo Odusoga.
Lola lupaa avustaa poistumisessa, jos se ei itsellä onnistu.
Lolan vihaan liittyvä julkaisu löytyy alta ja täältä.