Koululaisten kesäloma on pian ohi. Entinen Salkkarit-tähti Sara Parikka on neljän lapsen äiti. Lapsista kaksi on kouluikäisiä ja yksi aloittaa syksyllä esikoulun.
Lue myös: Sara Parikka törmäsi ikävään ongelmaan: Jo kymppitonni…
Sara haluaa tehdä vielä kerran lomareissun ennen syksyn kiireiden alkamista. Perhe ei ole suuntaamassa tällä kerralla ulkomaille, vaan mökkeilemään.
– Meillä on auto pakattu lapsista + koira ja tavaroista. Meinataan venyttää lomaa ja karata vielä mökille. Suunnitelmana on tehdä kesäjuttuja, olla paljon ulkona, leipoa ja saunoa, paljastaa Parikka.
Sara kertoo pakanneensa mökille hyvin kevyesti.
– Pakkasin mulle mukaan vain pehmoisia vaatteita, ihonhoitotuotteita ja värityskirjan. Mun mökkilook ei oo tää kuva, jonka otin viime viikon kuvausten jälkeen. Ihanaa elokuun ekaa viikkoa, haluaa Parikka vielä toivottaa.
Saran perheelle toivotetaan mukavaa mökkeilyä. Julkaisu on esillä tässä alla.
Saran julkaisu löytyy myös täältä.