Kauppiaanrouvanakin aiemmin julkisuudessa tunnettu Michele ”Minttu” Kaulanen jakoi vahingossa etukameralla ottamansa kuvan, jossa näkyy luonnollisesti se mikä meillä kaikilla: kaksari. Kukaan ei ole vahinkolaukaistessa etukamerakuvassa kauneimmillaan.
Mutta ei. Seuraajat aktivoituivat taas arvostelemaan.
-Tämä on niin outoa, Minttu aloitti vielä suhteellisen rauhallisesti.
-Jengi haluaa tulla kertomaan minulle mitä sisältöni pitäisi olla…
Sitten kierrokset jo nousivat:
-Edelleenkään mä en pasko glitteriä. Elämäni ei oo hattaraa. En näytä aamulla siltä että mulla on meikit päässä. Mulla ei oo sikspäkkiä vaan olen persevä, reitevä ja fakin´ proud of it.
Minttu sanoo että välillä on kivaa ja välillä hän vihaa kaikkea.
-Mutta se menee kyllä tunteisiin, kun tullaan sanomaan että sisältö on surkeaa ja vi-tu teillä on laatikoita noi teidän mökit. Edelleenkään se ei kutita sun persettä, ja jos kutittaa niin mietitään yhdessä ratkaisuja siihen, Minttu toteaa.
Lopuksi hän sanoo aivan kunnolla suorat sanat.
-Niin kauan kun sulla ei ole jeniäkään kiinni (näissä projekteissamme) ja sä et tee tätä (mun) sisältöä, niin f-ck off!
Lue myös: Minttu Kaulanen laukoo missiskandaalista suorat sanat
Lue myös: Minttu ”Kauppiaanrouva” Kaulanen: ”Minut äänestettiin luokkani rumimmaksi”
Lue myös: Minttu Kaulasen sydän särkyi: Suuri suru-uutinen sairaalasta