Latelan Lauri Huttunen ja Sarkku Sari-Anna Leppänen avioituivat toissa viikonloppuna. Vieraita oli kutsuttu kotitiluksille, Käkisaaren talolle mukamas latotansseihin. 50-luvun vaatteisiinkin piti pukeutua.
Perillä väki huomasi tulleensa häihin. Pariskunnan vihki naapurin kapteenismies, mutta oikeasti kaksikko oli hankkinut naimaluvan maistraatista jo hivenen aiemmin.
Laiturilla tapahtuneista häistä voit lukea lisää alta.
Lue myös: IS: Tällaiset olivat Latelan Laurin ja Sarkun yllärihäät! Vieraat luulivat tulleensa latotansseihin
Lue myös: Latelan Laurin mysteeripäivitys – ”Tenavaa pukkaa”
Laurilta ja Sarkulta mystisiä päivityksiä
Nyt Latelan Lauri ja Sarkku ovat molemmat kertoneet salaperäisiä ja mystisiä Instagramin stories-osuudessa.
Sarkku vaikuttaa onnelliselta kuvassa, jossa hän ottaa aurinkoa ja taivas on pilvettömän sininen. Lauri taas on velmuillut ja kuvannut rantakadulle parkkeerattua ökykaaraa. Hänen mielestään sen on parkkeerannut joku nainen, kun vanteet ovat ottaneet rotvallin reunaan osumaa.
Latela on kuvannut muitakin alueelta löytyneitä luksuskärryjä ja loisteliaita huvijahteja statamassa.
Pariskunta on siis lähtenyt kaikessa hiljaisuudessa häämatkalle. Suoraan lähestulkoon häiden jälkeen. Aivan kuten aikuisten oikeasti pitääkin lähteä.
Toistaiseksi pari ei ole kertonut missä se häämatkaansa viettää, mutta se on varmaa että aurinkoa näyttää piisaavan. Latela kyseleekin seuraajiltaan, että missä he mahtavat nyt olla.
Como paljastaa. Latela ja Sarkku ovat kuvailleet Puerto Banúksen satama-aluetta Marbellassa, Espanjassa.
Sarkulla ja Latella on kotieläimiä, joten he ovat joutuneet hankkimaan hoitajan pikku rakkailleen.
Lue myös: Latelan Lauri Huttunen esitteli Lambonsa – rakensi itse