Näin Rosanna Kulju valmistautui synnytykseen – ”Mama on valmiina”

Aika paljon oli tekemistä!

Julkaistu:

Oulussa asuva somevaikuttaja Rosanna Kulju on valmistautunut synnytykseen. Moni valmistautumiseen kuulunut asia on pitänyt tehdä Helsingissä, jossa Rosanna oli käymässä viimeistä kertaa ennen synnytystä.

– Kukat laitoin itse ja olenhan minä nämä kaikki toimenpiteet varannut. Rakas lapseni – mama on valmiina, kirjoittaa Kulju.

Lue myös: Rosanna Kuljulta iloinen uutinen

Synnytykseen valmistautumisella Rosanna tarkoittaa suurimmaksi osaksi ulkonäkönsä huoltoon liittyviä asioita, kuten raidat ja leikkaus hiuksiin, sokerointi, manikyyri ja pedikyyri.

Rosanna esittelee videossaan hiuksiaan ja kertoo olevansa nyt valmis synnyttämään. Hän on jo palaamassa sitä varten Ouluun.

– Nyt kentällä matkalla kotiin. Kotona odottaa hellun tekemä lasagne ja voin taas todeta, kuinka ihanaa on palata kotiin Ouluun, kirjoittaa Kulju sometarinoissaan.

Rosanna kirjoittaa myös pelänneensä Ouluun muuttaessa, että ei näe enää juurikaan kavereitaan. Pelko oli turhaa, koska hän on nähnyt heitä yhtä paljon kuin ennen muuttoa.

Julkaisu on tässä alla ja löytyy myös täältä.