Viime vuoden lopulla alun perin kahden vuoden keikkatauolle jättäytynyt Antti Tuisku on keksinyt, miten hiljaiselostakin saa rahaa.
Hän on avannut Antti Tuisku Fanclubin, jonka jäsenmaksu on 20 euroa vuodessa. Klubi hemmottelee jäseniään muutamilla demokappaleilla, Antin videotervehdyksellä sekä muullakin videomateriaalilla. Klubista voi myös hankkia liput ennakkoon Antin loppuvuoden kiertueelle. Keikkatauko ei siis mitä ilmeisemmin ole maistunut Antille aiotun mukaisesti.
Tuiskun maksullinen faniklubi tarjoaa toistaiseksi aika vähän konkreettista hintaansa nähden, kun joidenkin artistien vastaavat antavat liittymislahjana ilmaisen sinkun, jäsenlehden, alennuksia fanituotteista ja pääsyn fanitapaamisiin.
Tuiskulla on Facebookissa noin 20 000 tykkääjää, joten jos vaikkapa vain 10% faneista liittyisi maksulliseen klubiin, se tietäisi Tuiskulle 40 000 euron tuloja. Ei paha.