Näyttelijätär Shayne Lamas ja hänen aviomiehensä Nik Richie ovat kokeneet raskaan menetyksen. Viime viikolla raskaana ollut General Hospital –tähti sai hyvin harvinaisia komplikaatioita. Hänen kohtunsa jouduttiin poistamaan verenvuodon tyrehdyttämiseksi, sillä tila oli hengenvaarallinen. Leikkauksessa pariskunnan 20-viikkoinen poikavauva menehtyi.
Richie kertoo TMZ-sivustolle pidelleensä kuollutta lastansa sylissään, kun pienokainen kastettiin. Hän kuvailee tilanteen olleen äärimmäisen raskas, mutta hän on silti tyytyväinen, että hän sai pidellä lastaan edes kerran.
Lamas ei kastetilaisuuteen osallistunut, sillä hän on edelleen teho-osastolla. Hänet jouduttiin leikkauksen jälkeen vaivuttamaan koomaan ja häntä tarkkaillaan mahdollisen sydämenpysähtymisen vuoksi taukoamatta. Richie kuvailee näyttelijätärvaimonsa tilan parantuneen, mutta olevan edelleen kriittinen.