Jethro Rostedt. Tulppa. Vaikka sinulla ei enää olekaan venettä, joka upposi, voit laittaa tulpan vaikka lavuaariin, varmuudeksi. Niin ja olethan sinä niin kova poika puhumaan, että tulppa suussakin menettelee joka toinen päivä.
Sara Sieppi. Kuntopyörä. Kyllähän Onnenpyörä-tytöllä täytyy pyörä olla. Ja kuntopyörä käy talvellakin.
Roope Salminen. Putous-juontajalle sopii Yölinnun erikoispainos kappaleesta Mä putoan.
Mikko Penttilä. Putous-voittaja Taika-Pasi saa ekskursion ja ajomatkan uudella suomalaisellla panssaroidulla miehistönkuljetusajoneuvo Patria 6×6:lla. Se näyttää ensivilkaisulla tutulta Pasilta, mutta sen tekniikka on tuoretta.
Alina Voronkova saa varashälyttimen autoonsa. Se on voron kova pysäyttäjä.
Aku Hirviniemi saa antiikkisen poljettavan ompelukoneen, Singerin. Polkeminen on tuttu Akulle elokuvastaan Swingers.
Kimi Räikkönen saa pukilta Sauberia. Siis sitruunaolut Sauberia.
Sauli Niinistö saa harrikan, jonka hän voi noutaa joensuulaisesta erikoisliikkeestä nimeltä Jepjep Oy.
Maria Veitolalle pukki tuo taulun, jossa lukee: ”Milläs tolalla ne metoo-asiat Suomessa ovat? Vastaus: Maria vei tolan.”
Kyläkauppias Vesa Keskiselle pukki tuo puuceehen vessapaperia, jotta hänen ei tarvitse pyyhkiä Aku Ankoilla.