Poliisi kertoi lisää Kajaanissa kadonneen tapaukseen liittyen

Lisää tietoa aiheesta.

Julkaistu:

Poliisi pyytää yleisön havaintoja Santtu Poutiaisesta, joka on kadonnut Kajaanin alueella.

Nyt se on julkaissut uuden tiedotteen aiheesta.

Lue myös: Kajaanissa ensimmäisenä asiakkaana kauppaan astuneella oli veret pysäyttävä asia

Lue myös: Kajaanissa iskivät munanuoret – poliisi kertoo asian, jota moni ei tiedä

Kiinteistöjen omistajia ja asukkaita pyydetään tarkastamaan varastotilansa Kajaanin Purolassa ja Puistolassa. 

Poutiainen on pituudeltaan noin 170-senttinen ja normaalivartaloinen. Poutiaisella on todennäköisesti ollut katoamishetkellä yllään musta toppatakki, jossa punaiset hihat, siniset farkut, mustavalkoiset kengät, vaalearuudullinen huppari sekä musta lippalakki, jossa punainen Milwaukee-logo. 

Viimeisin havainto Poutiaisesta on sunnuntaina 11.1.2026 päivällä noin klo 12 aikaan Kajaanin kaupungin vanhalta sillalta, jossa hän käveli kohti keskustaa. 

Havainnot voi toimittaa Oulun poliisilaitokselle sähköpostitse osoitteeseen vihjeet.oulu@poliisi.fi, puhelimitse numeroon 0295 416 194 ja WhatsApp-viestillä numeroon 050 305 0132. 

Kuva alla.