Yhdysvalloissa asuva Sirpa Selänne on neljän lapsen äiti. Vain nuorimmainen lapsista, Veera, on vielä alaikäinen. Nuoresta iästään huolimatta Veera on silti taas kerran lähtemässä jonnekin kauas ilman vanhempiaan. Sirpa on paljastanut sen sometilillään ja kertoo tulevan taas kova ikävä.
– Mun pikkulintu lentää taas maailmalle omien haaveiden perään…..ihanaa että hän on niin rohkea mutta tulee taas kamala ikävä, kertoo Sirpa.
Sirpa ei kerro, minne Veera on menossa ja miksi. Syy voisi liittyä tennikseen, jonka takia Veera on joutunut ennenkin matkustelemaan.
Lue myös: Sirpa Selänteelle tulee ikävä: ”Veera lähtee tänään oman haaveen perään kauas maailmalle…”
– Onnea matkaan. Onko tungettelevaa kysyä mihin hän on lennähtämässä? Kiinnostaa lähinnä siksi, miten harjoittelun järjestää? Voisiko olla joku Floridan akatemioista? IMG tai vastaava? on joku kysynyt, mutta ei ole saanut kysymykseen vastausta.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Sirpa julkaisee usein tietoja elämästään
Teemu Selänne julkaisee harvoin mitään perheen elämään liittyvää. Sirpa taas tekee sitä ahkerasti. Varsinkin Veera on niissä usein mukana.
Lue myös: Sirpa Selänne onnitteli 17 vuotta täyttänyttä Veeraansa – julkaisi kuvan!
– Meidän Itsenäisyyspäivän ilta sujui leppoisasti dinnerin merkeissä pienellä porukalla ja iso ilo kun Veerakin juhli meidän seurassa, kertoi Sirpa joulukuisessa julkaisussaan.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.