Portion Boysin Tiina Forsby satutti viime kesän keikalla jalkansa ja on edelleen toipumassa siitä. Hänen jalkansa jouduttiin leikkaamaan loppuvuodesta, joka tarkoitti pitkää sairaslomaa. Nyt Tiina on päässyt parantelemaan myös henkistä vointiaan, joka tarkoittaa aikuisten matkaa Malediiveille.
– Mun fyssari sanoi että jokaiseen leikkauksen jälkeiseen kuntoutukseen kuuluisi olla pakollisena yksi aurinkomatka. Kyllä. Just näin. Jo pari päivää meressä auringonsäteiden ympäröimänä on tehny mulle ja jalan kunnolle ihmeitä. Olo on kuin uudestisyntynyt, kertoo Tiina kesken unelmalomansa.
Lue myös: Portion Boysien Tiinalta hämmentävä uutinen
Lue myös: Portion Boysin Tiina Forsby sai sairaalasta erikoiskyydin kotiin
Tiinan päällä näkyy julkaisun kuvissa avonainen uimapuku. Kuvista selviää myös mitä kaikkea hän on päässyt miehensä Mikael Forsbyn kanssa lomalla jo tekemään. Kuvissa ja videoissa näkyy mm. poreamme, drinkkejä, uima-allas, kristallinkirkasta merivettä ja aikuisille tarkoitettu leikkipaikka.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Tiina on julkaissut lomalta myös tarinaosion videoita
Forsbyjen lomaa voi seurata myös Tiinan Instagram-tarinoiden kautta. Tiina kuvaa niissä mm. majoituksen sänkyä, jonka päälle kirjoitetusta tekstistä voisi päätellä parin olevan häämatkalla. Hän miettiikin, että miksipä sellaisella ei voisi olla useamman kerran.
Tiina kehuu tarinoissaan joka paikassa olevan kaunista. Hän paljastaa aikovansa testata joka ilta uuden cocktailin.
Lue myös: Näin upeasti Portion Boysien Miku hoitaa vammautunutta JaloTiinaansa