Juontaja Veronica Verho on joutunut julkaisemaan sometilillään vihaisen viestin. Se liittyy huhuihin, joiden kohteeksi hän on joutunut. Yhdessä niistä on laitettu liikkeelle väitteitä, että hän olisi mennyt kihloihin. Hänen mukaansa se ei ole totta.
Lue myös: Veronica Verho rajujen oireiden syystään: ”Kerää koko sarja!”
– Onpahan ollut taas päivä. Olen saanut kuulla ja lukea täysin perättömiä lynkkauksia itsestäni. En ole mennyt kihloihin, vaikka tällaisia perättömiä huhuja liikkeelle on laitettu, aloittaa Veronica vihaisen viestinsä.
Veronica ei kerro tarkemmin, missä häneen liittyvistä asioista on keskusteltu valheellisesti. Seiskassa tiedettiin kertoa, että ne liittyivät viime viikonloppuna tehtyihin juhliin liittyviin julkaisuihin. Veronica ja hänen miesystävänsä vaikuttivat olevan niissä pääosassa.
– On käsittämätöntä millaisiin kierroksiin tällainen huhu voi keskustelupalstat viedä. Ensi kerralla minulta voi rohkeasti tulla kysymään minuun liittyvistä asioista eikä haukkua pystyyn pitkin internettiä.
Veronica haluaa vielä lopuksi muistuttaa, kuinka tällainen toiminta on väärin.
– Kaikki mitä luette ei ole totta. Sen lisäksi haukkuminen/kiusaaminen ei edelleenkään ole kivaa eikä suvaittavaa.
Veronica on ollut kihloissa
Vaikka Veronica ei ole nyt mennyt kihloihin, on hän ollut kihloissa. Hän seurusteli Juhani Koskisen kanssa ja meni hänen kanssaan kihloihin tammikuussa 2021. He erosivat viime vuonna.
Lue myös: Veronica Verho hilluu Balilla pienissä bikineissä – ”Pure mua se tee”
Nyt Veronican tiedetään seurustelevan julkkisravintoloitsija Ville Tappolan kanssa, jonka kanssa hän ei ole mennyt kihloihin.