Ennen lavalle astumista Saija Tuupanen tekee tempun, jota harva uskoisi

Jössesmaar mikä volttimaakarileissön.

31.08.2025

Saija Tuupanen on kertonut someseuraajilleen erityisestä rituaalista, joka hänellä on ennen keikan alkua.

Laulajalle on tärkeää, että kehon kieli toimii, ja muuvsit ovat kunnossa, joten mikäs olisikaan parempi tapa pistää lymfat liikenteeseen kuin kunnon kärrynpyörien heittely.

Ihan kaikilta jäykkäruotoisimmilta tämä ei onnistukaan!

Saija on pistänyt musiikiksi taustalle soimaan uuden uutukaisen biisinsä ”Kaksi oikein”, ja sitten hän menee pitkin kuopiolaisen Ilveskasinon lattiaa kuin häkkärä.

Lue myös: Saija Tuupasen yrityksen liikevaihto kummastuttaa – miksi näin?

Myös ex-siippa Sami Hedberg on innostunut tykkäämään liikunnallisen Saijan pyörähdyksistä.

Voit katsoa Saijan taidonnäytteen joko tästä tai sitten alta.

Saija muutti lähemmäksi vanhempiaan



Hurjaa tahtia keikkaileva ja Suomen ehdotonta tanssittajaeliittiä oleva Saija muutti erottuaan Sami Hedbergistä lähemmäksi vanhempiaan. Hän osti Jyväskylästä viime vuoden lopulla mustaksi maalatun modernin järvenrantatalon, joka on rakennettu vuonna 2020. Talossa on 169 neliötä.

Siellä, luonnon helmassa, superartistin on lupa ja mahdollisuus rauhoittua aivan kympillä. Rakennusta kiertää katettu terassi, josta avautuvat näkymät järvelle. Terassilla on myös poreamme. Olohuoneessa on suuret maisemaikkunat.

Saijan kodin pihapiiri rajoittuu omaan rantaan. Kiinteistöön kuuluu laituri ja lisäksi tontille on rakennettu rantalentopallokenttä. Tontin koko on noin 2,1 hehtaaria. Saija maksoi talosta ja tontista yli puoli miljoonaa.

Lue myös: MN: Saija Tuupanen itki takahuoneissa ennen esiintymistä – sitten hän tajusi mistä on kyse

Lue myös: Suomalaislaulajalle suru-uutisia: Vihdoin katoaminen selvisi