Näyttelijätär Gwyneth Paltrow on paljastanut antavansa tyttärensä pitää toisinaan ”sairaslomaa” koulusta.
Tarkoitus pyhittänee keinot, sillä Paltrow kertoi syyn satunnaisiin vapaisiin olevan yksinkertaisesti sen, että äiti ja tytär voisivat viettää enemmän aikaa keskenään.
-Saan varmasti huutia koulusta, mutta annoin Apple-tyttäreni olla juuri kuusi päivää poissa, koska halusin viettää laatuaikaa hänen kanssaan. Kävimme muun muassa lounaalla ja kauneussalongissa.
38-vuotias tähti on myöntänyt pienen vilpin aiheuttaneen myös ongelmia kotona: Paltrowin mukaan kuusivuotias Apple oli vastikään omatoimisesti neuvonut myös pikkuveljeään Mosesta pitämään silloin tällöin ”omaa lomaa”.
Paltrow on naimisissa Coldplay-yhtyeen nokkamiehen Chris Martinin kanssa. America’s Good Housekeeping -lehdelle antamassaan haastattelussa näyttelijätär kertoi aviossa olemisen olevan toisinaan hyvinkin haastavaa, mutta suhtautuvansa silti luottavaisesti pariskunnan yhteiseen tulevaisuuteen.